• 18 maja 2024

Chociaż jest to teraz popularne w mediach społecznościowych, nie ma nic nowego w tym trendzie podłogowym. Według naszych przyjaciół z The Spruce, najwcześniejsze prawdziwe parkiety pochodzą z XVI wieku, kiedy to zamożni arystokraci zaczęli układać je na marmurowej podłodze. Ale pomimo historii, mamy wrażenie, że nasze kanały są ostatnio zalane podłogami w chevron i jodełkę. Szczerze mówiąc, sprawia to, że mamy ochotę zniszczyć nasze liniowe twarde drewno i zmienić je na bardziej geometryczny wygląd. Zanim jednak cokolwiek zrobisz, nadszedł czas, abyśmy wszyscy raz na zawsze poznali różnicę między podłogami w jodełkę i w szewron. Czy wiesz, jak je odróżnić?

Te dwa wygl±dy s± często mylone ze sob± lub błędnie identyfikowane, ale maj± pewne kluczowe różnice, choć subtelne, których warto być ¶wiadomym przed wprowadzeniem ich do swojego domu. Jeden nie jest lepszy od drugiego - oboje mają zdolność do wizualnego oświadczenia, gdy zrobione prawidłowo - to o wiele więcej o osobistych preferencji. Oba są w większym stylu Parkiet: francuska technika rzemiosła, które historycznie ułożone kawałki drewna w geometryczny wzór mozaiki. Pomyśl, podłogi w Pałacu Wersalskim. Od tego czasu została ona zmodernizowana i można ją teraz znaleźć w niezliczonych materiałach, w tym w płytkach.

Co to jest jodełka? Jodełka jest wzorem tkackim w kształcie litery V, zwanym również splotem skośnym łamanym. Zazwyczaj spotykany jest w tkaninach, ale można go również zobaczyć w płytkach i na drewnianych podłogach.

Zarówno style Chevron i Herringbone są popularne w projektowaniu wnętrz i nie są już zarezerwowane dla podłóg. Widzieliśmy płytki łazienkowe chevron, detale ścienne z drewna w jodełkę i nie tylko. Wydaje się, że jeśli możesz o tym marzyć, możesz to zrobić, jeśli chodzi o projekt w stylu parkietu.

Co to jest chevron? Chevron to wzór w kształcie odwróconej litery V, którego każda strona spotyka się w jednym punkcie. Jest to popularny wybór dla podłóg, tkanin, płytek, a nawet wzorów farb.

Więc jak można nazwać je za to, czym są z odległości wielu kilometrów? Prawda tkwi w zygzakowatych szczegółach. Czytaj dalej, aby poznać kluczowe różnice pomiędzy wzorem Chevron i Herringbone oraz dowiedzieć się, który z nich bardziej przemawia do Twojego stylu.

podłoga

Szewron

Wzór szewronu można rozpoznać po czystych kątach i ciągłym efekcie zygzaka. Możesz odróżnić wzór Chevron od Herringbone, ponieważ wszystkie płytki kończą się w jednym punkcie. Każda płytka jest cięta pod kątem i układana razem, tworząc kształt litery "V", który wygląda tak estetycznie pod stopami.

Herringbone

Podczas gdy wzór chevron może być cięte pod kątem, wzór jodełki będzie widać w fakcie, że każdy prostokątny dachówka będzie zataczać pozostawiając, że prawie złamane efekt wzoru, który jest wizualnie stymulujące tak jak Emily Henderson domu powyżej.

Jeśli chodzi o inwestycję Chevron ma tendencję do bycia droższym niż Herringbone ze względu na fakt, że każda płytka jest cięta pod precyzyjnym kątem, co oznacza więcej pracy za rzemiosło. Ale są one zarówno czasochłonne i wymagają wykwalifikowanego rzemieślnika, aby to zrobić dobrze, więc upewnij się, że znajdziesz odpowiednią osobę, która będzie skrupulatny o precyzji. "Jeśli robisz jodełkę, zatrudnij bardzo dobrego instalatora" - pisze Henderson na swoim blogu. "Nasz wykonawca podłóg był super skrupulatny i był bardzo dumny z tego, że upewnił się, że jest idealny. Ponadto, zacznij wzór na środku pokoju i pracuj w kierunku boków." Odnotowano.

Top