• 15 kwietnia 2024

Przekształć nieuporządkowaną i zagraconą szatnię na parterze w przestrzeń, która przewyższa sumę jej części.

Szatnia na parterze może w stosunkowo krótkim czasie stać się zaskakująco nielubianym pomieszczeniem. Zbyt często szatnia staje się uwielbianą szafą na przechowywanie wszelkiego rodzaju odzieży wierzchniej, artykułów dla zwierząt domowych i zabawek, które zagłuszają wystrój wnętrza. Jednak, gdy się nad tym zastanowić, jest to jedno z pomieszczeń, które może wywrzeć największe wrażenie na przyjaciołach i rodzinie.

Szatnię na parterze można z łatwością poddać potrzebnej metamorfozie, nie trzeba przy tym przesadzać, robić zbyt wiele ani wydawać zbyt wiele. W końcu przestrzeń ta jest stosunkowo niewielka.

W tym wpisie pokażemy Ci 5 małych, malutkich szatni, które są stylowe, a jednocześnie niedrogie.


Niedoceniane schody

W zapracowanym domu rodzinnym czas na łazienkę może być bardzo ograniczony, zwłaszcza jeśli chodzi o nastolatków! Dlatego wiele osób decyduje się na dodanie szatni do aranżacji domu.

Przestrzeń pod schodami jest często wystarczająco duża, aby pomieścić szatnię i może być lepiej wykorzystana niż obecnie. Wystarczy przemyśleć jej układ i sprawdzić, jakie produkty łazienkowe, które pozwolą zaoszczędzić miejsce, można w niej umieścić.

Jeśli instalacja wodno-kanalizacyjna stanowi problem, zawsze można zamontować rozdzielacz, taki jak dostępny w ofercie firmy Saniflo. Rozkłada on nieczystości w toalecie, umożliwiając ich łatwe usunięcie przez rury o małym przekroju, i może być również podłączony do umywalki.


Chłodna i nowoczesna szatnia

Zachowaj szykowny i nowoczesny wygląd, wybierając wiszącą toaletę i umywalkę. Pomoże to nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale także, szczerze mówiąc, wygląda absolutnie olśniewająco, nadając jej opływowy, unoszący się wygląd. Brak kłopotliwych zakamarków sprawia, że sprzątanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Łazienka z elementami naturalnymi to obecnie wielki trend w aranżacji wnętrz, więc dlaczego nie dodać płytek, paneli ściennych lub mebli z efektem drewna lub kamienia?


Przemyślane przechowywanie

Jak już wspomniałam, szatnia jest często wykorzystywana jako podręczny schowek na przedmioty codziennego użytku. Jeśli tak jest nadal, dlaczego nie przyjąć bardziej praktycznego podejścia i nie zainstalować szafki lub dwóch?

Istnieje wiele wąskich opcji, które pasują do małych przestrzeni, w tym tradycyjne meble w wielu pięknych kolorach i wykończeniach. Dodaj do tego toaletę z pasującym sedesem i masz spójną i sprytnie zaprojektowaną szatnię, spełniającą swoje zadanie.


Wykorzystaj narożniki na swoją korzyść

Nawet najbardziej kompaktowe pomieszczenie może stać się stylową, modną przestrzenią, która zachwyci gości. Aby optymalnie wykorzystać przestrzeń, można zastosować narożne umywalki, szafki pod umywalkę i toalety. Przedmioty wieszane na ścianie to także świetny sposób na zwolnienie miejsca na podłodze, ułatwiający również sprzątanie.

Obecnie modne są podłogi i ściany z elementami dekoracyjnymi, dlaczego więc nie wybrać inspirowanych wiktoriańskim stylem płytek patchworkowych, wzorzystych tapet, a może nawet odważnych i jaskrawych farb?


Nowa przestrzeń pod prysznicem

Masz już dość czekania na poranny prysznic? Jeśli masz miejsce, dlaczego nie zamontować prysznica w swojej szatni? Kompaktowa, czterokątna kabina prysznicowa, która zmieści się w rogu pomieszczenia, oraz prysznic elektryczny, który wymaga jedynie doprowadzenia zimnej wody i instalacji elektrycznej, mogą być doskonałym unowocześnieniem Twojego domu.

Wybierając kabinę prysznicową, warto pamiętać, że do małych pomieszczeń idealnie nadają się drzwi przesuwne, a nie drzwi otwierane na zewnątrz.

Nadal potrzebujesz wcisnąć się w toaletę i umywalkę? Nie ma problemu! Dzięki wąskiej szafce wielofunkcyjnej z łatwością zmieścisz oba te elementy oraz szafkę do przechowywania tak potrzebnych środków czystości. Dostępne w różnych konfiguracjach, wzorach i kolorach, stworzenie nowej przestrzeni prysznicowej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.


Sklep dla małych przestrzeni

Na VictoriaPlum.com znajdziesz mnóstwo stylowych i sprytnie zaprojektowanych zestawów łazienkowych i mebli, przeznaczonych wyłącznie do małych przestrzeni, takich jak szatnie. Kliknij na obrazek poniżej, aby rozpocząć przeglądanie.


Więcej pomysłów na małą łazienkę

Na VictoriaPlum.com uwielbiamy małe przestrzenie, dlatego też mamy wiele pomysłów na małe łazienki. Kliknij na dowolny z poniższych linków, aby zaczerpnąć świeżej inspiracji.

  • 4 sprytne pomysły na małą toaletę
  • Pomysły na oszczędność miejsca w łazience, które odmienią twój świat
  • Pomysły na małą łazienkę z szatnią
  • Zestawy łazienkowe do małych łazienek
  • Planowanie małej łazienki
  • Mała łazienka? Urządzaj ją po swojemu dzięki meblom MySpace
  • Małe przestrzenie: 52 pomysły na małą łazienkę

Top