• 23 czerwca 2024

Czy w końcu zebrałaś się na odwagę i wzięłaś do ręki maszynkę do strzyżenia włosów? Czy będziesz ścinać komuś włosy po raz pierwszy? Jeśli chcesz iść naprzód w życiu, a nie przeżywać doświadczenia związane z podnoszeniem włosów, sprawdź nasze wskazówki, jak zamienić łazienkę w domowy salon fryzjerski.

Zakażenie koronawirusem z pewnością miało ogromny wpływ na sposób, w jaki prowadzimy nasze życie. W ramach nowej normalności, spędzamy teraz czas na spotkaniach towarzyskich z przyjaciółmi i rodziną online zamiast osobiście, zajęliśmy się pieczeniem ciast i gotowaniem nowych, pełnych przygód posiłków, a nasze ćwiczenia stały się coraz bardziej kreatywne.

Wiele, wiele firm musiało na razie zamknąć swoje drzwi, w tym salony fryzjerskie. W konsekwencji staliśmy się narodem fryzjerów, którzy z różnym skutkiem wykonują swój zawód! Sprzedaż domowych zestawów fryzjerskich poszybowała w górę, pokazując, że w razie potrzeby jesteśmy w stanie zrobić wszystko.

Kupiłaś więc zestaw i jesteś gotowa, by dać upust swojej skórze głowy. Ale gdzie powinieneś założyć sklep? Cóż, uważamy, że Twoja łazienka jest idealnym miejscem, aby tymczasowo zamienić się w Twój własny domowy salon fryzjerski, a w tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić.

Twoja łazienka to idealne miejsce do strzyżenia podczas blokady


Dlaczego Twoja łazienka jest idealnym miejscem do strzyżenia włosów?

Dlaczego więc nie wykorzystać do tego celu po prostu swojego salonu, kuchni lub ogrodu? Cóż, twoja łazienka ma następujące zalety...

Lustro, lustro na ścianie...

...pomoże ci utrzymać się na powierzchni. Jest bardzo prawdopodobne, że w Twojej łazience znajduje się już lustro lub dwa, które możesz wykorzystać do sprawdzania postępów. Jeśli nie, to naprawdę łatwo jest postawić lustro i umieścić je na idealnej wysokości dla swojej ofiary... przepraszam, "klienta". Niektóre lustra łazienkowe są wyposażone w zintegrowane gniazdo do golenia, co pozwala na łatwe ładowanie niektórych typów golarek.

Natychmiastowy dostęp do prysznica

Niedawno umyte włosy sprawią, że cały proces będzie nieco łatwiejszy, więc prysznic, który jest w zasięgu ręki to prawdziwy bonus.

Baterie wannowe z zaworem termostatycznym i słuchawką prysznicową są idealne do mycia włosów.

Łatwa do czyszczenia podłoga

W większości łazienek zamiast dywanów są płytki lub winylowe/laminowane podłogi, co ułatwia zamiatanie i sprzątanie.

Kontrolowany klimat

W przeciwieństwie do Twojego ogrodu lub podwórka, gdzie wspaniała brytyjska pogoda może zmienić się w każdej chwili, w łazience panuje kontrolowany klimat, a podgrzewany wieszak na ręczniki lub kaloryfer pomoże Ci zachować komfort.

Żadnych nieprzyjemnych momentów przy stole obiadowym

Twoja kuchnia lub jadalnia może wydawać się dobrym miejscem do strzyżenia ukochanej osoby, ale jest jeden poważny minus. Tym minusem jest przygotowywanie jedzenia. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz skończyć z ustami pełnymi puchu na kolację, co nie jest przyjemne w żadnej książce!

Brak czynników rozpraszających uwagę

Jeśli jesteś typem osoby, która łatwo się rozprasza przez coś w telewizji, to z pewnością lepiej jest ścinać włosy z dala od takich pokus. Jeden rzut oka na Kirsty i Phila może sprawić, że lekkie przycięcie włosów zamieni się w dokładne golenie!

Tak więc, teraz wiemy, dlaczego łazienka jest idealnym domowym salonem fryzjerskim, przyjrzyjmy się konfiguracji.


Jak zamienić łazienkę w domowy salon fryzjerski?

  1. Zdobądź krzesło i umieść je w wygodnym miejscu w swojej łazience.
  2. Ustaw krzesło tak, aby było zwrócone w stronę lustra, umieszczonego na takiej wysokości, abyś mogła zobaczyć całą głowę swojej ukochanej osoby. Jeśli obcinasz włosy dziecku, może być konieczne podniesienie go za pomocą poduszek.
  3. Upewnij się, że z tyłu i po bokach krzesła jest wolna przestrzeń.
  4. Stara poszewka na kołdrę lub prześcieradło doskonale nadaje się do użycia jako przykrycie, aby pomóc utrzymać ubrania wolne od włosów.
  5. Na podłodze pod fotelem można położyć prześcieradła do kurzu lub worki na śmieci, co ułatwi późniejsze sprzątanie (patrz poniżej).
  6. Umieść nożyczki, maszynki do strzyżenia i inne przybory na ręczniku, na odpowiedniej powierzchni, w zasięgu ręki. Stołek lub mały stolik jest idealny do tego celu, a bambusowy koszyk (jak ten na zdjęciu poniżej) jest idealny do przechowywania.

Bambusowe pudełko to idealne miejsce do przechowywania całego sprzętu fryzjerskiego, gdy nie jest używany.

Teraz jesteś już gotowa do rozpoczęcia pracy.

Jeśli Twoja bliska osoba musi najpierw umyć włosy, praktyczniejsze może być dla niej wzięcie wcześniej prysznica lub pochylenie się nad wanną lub kabiną prysznicową i użycie słuchawki prysznicowej. Do tego celu doskonale nadaje się termostatyczny zawór prysznicowy, który utrzymuje stałą temperaturę i pomaga zapobiec przypadkowemu poparzeniu.


Jak pozbyć się nadmiaru włosów

Kiedy już skończysz układać ukochanej osobie nową, letnią fryzurę, z pewnością pozostanie po niej nadmiar włosów. Jaki jest więc najlepszy sposób na pozbycie się go?

Jak wspomniano powyżej, najlepiej jest przykryć osobę, aby utrzymać jej ubrania w czystości. Można również położyć kilka prześcieradeł, starą pościel lub wkłady do koszy na śmieci, aby złapać spadające włosy, które następnie można łatwo wyrzucić do kosza.

Jeśli nie jest to możliwe, powinieneś być w stanie zmieść nadmiar włosów z podłogi pokrytej kafelkami lub winylami/laminatami i odkurzyć resztę. Aby mieć pewność, że wszystko jest ładne i czyste, dlaczego nie skorzystać z naszego przewodnika po czyszczeniu podłogi w łazience?


Stosując się do tych rad, powinieneś mieć najlepszą możliwą lokalizację dla swojego domowego salonu fryzjerskiego. A samo fryzjerstwo? Cóż, to już zależy wyłącznie od Ciebie!

Top