• 15 kwietnia 2024

Po niezliczonych pokazach (i wielu zapytaniach o wynajem na Craigslist), w końcu znalazłeś swoje wymarzone mieszkanie. Jest w doskonałej lokalizacji, z własnym wydzielonym miejscem parkingowym, ale mimo że wnętrze jest czyste, wygląda trochę przestarzale. Rozumiemy to: Dekorowanie wynajmowanego mieszkania na budżet jest trudne, i chociaż możesz uważać to za swój tymczasowy dom, twoja przestrzeń jest nadal warta jakiejś wewnętrznej miłości też.

Poza tym, jeśli statystyki są cokolwiek, aby przejść przez, najprawdopodobniej będzie wynajem na chwilę. Mimo że millenialsi kojarzą posiadanie domu z amerykańskim snem, USA Today donosi, że tylko 9% planuje kupić dom w ciągu roku, częściowo dzięki rosnącym kosztom wynajmu i kredytom studenckim. A 70% z tych, którzy kupili, żałuje tej decyzji. Oczywiście, są plusy i minusy obu tych rozwiązań, ale jeśli wynajmujesz, możesz czuć się z tym dobrze i stworzyć przestrzeń, z której będziesz dumny.

Więc jakie proste i niedrogie ulepszenia możesz wprowadzić w wynajmowanym mieszkaniu, które zaaprobuje również Twój właściciel? Zapytaliśmy projektantki wnętrz Athenę Calderone z EyeSwoon i Christine Gachot z Gachot Studios o to, jak udekorować wynajmowane mieszkanie, aby sprawiało wrażenie dobrze urządzonej i nadającej się do życia oazy. Nadszedł czas, aby zacząć przekształcać swoją prowizoryczną przestrzeń w miejsce, które kochasz. Oto proste zmiany w dekorowaniu wynajmowanego mieszkania, których możesz dokonać za grosze.

Odśwież wszystko

Pomyśl o swoim wynajmie jak o czystym płótnie artysty. Potrzebujesz świeżego fundamentu, na którym możesz budować i układać warstwy, aby stworzyć swój magiczny zamek. Więc zanim wszystko wprowadzisz, Calderone i Gachot zgadzają się, że jest jedna rzecz, którą musisz zrobić najpierw: Pomaluj go. Nawet jeśli Twój właściciel przemalował mieszkanie zanim się wprowadziłeś, czasami kolor nie jest dla Ciebie odpowiedni.

Farba jest tak przekształcające i stosunkowo tanie też.

"Mój ulubiony jest Wimborne White przez Farrow & Ball," mówi Gachot. "Umieść swoje pieniądze w farbie, a nie w malarza, zakasać rękawy, i wziąć pędzel." Malowanie to ciężka praca, ale satysfakcja, jaką odczuwasz, widząc efekt końcowy, sprawia, że jest tego warta.

remont

Unowocześnij kuchnię

Jeśli jest jakaś część domu, która wymaga Twojej pilnej uwagi, to jest nią kuchnia. Jako najbardziej uczęszczany pokój w domu, powinna być ładna i praktyczna, ale musi być również świeża. Nikt nie chce gotować w brudnej kuchni.

Jeśli brakuje Ci gotówki, ale chcesz, aby wyglądała na drogą, Calderone radzi pomalować szafki, jeśli Twój właściciel na to pozwoli. "Pomaluj szafki na neutralny kolor, taki jak biały, szary lub węgiel", mówi. Jeśli twoje szafki są poza malowaniem, to Gachot mówi, że powinieneś je całkowicie wymienić. "Większość wynajmowanych kuchni ma drzwi z panelem nakładkowym na europejskich zawiasach," wyjaśnia. "Są one łatwe do usunięcia i wymiany. Prosty panel z orzecha włoskiego może zmienić cały wygląd".

Ale jeśli jesteś gotowy, aby pójść o krok dalej, to Calderone namawia Cię do zainwestowania w niedrogie brzozowe bloki rzeźnicze IKEA, aby zastąpić tanie blaty laminowane. W rzeczywistości, sama skorzystała z niedrogich materiałów szwedzkiego sprzedawcy przy tymczasowej modernizacji kuchni. Jeśli nie jest to możliwe, powieś kilka lamp wiszących. "Będzie ono pełniło funkcję centralnego punktu przestrzeni i odciągnie wzrok od mniej pożądanych miejsc" - dodaje Calderone.

Wymień przestarzałe przełączniki

Są absolutnie niezbędne w każdym pomieszczeniu (i narzekamy, gdy jest ich za mało), ale prawda jest taka, że włączniki światła, wtyczki i kaloryfery mogą razić w oczy. Jak więc zakamuflować dziwnie umieszczone włączniki światła, wtyczki i brzydkie kaloryfery? Calderone mówi, że podczas gdy nie ma obejścia grzejników, można je pomalować na czarno lub biało.

"Szczerze mówiąc, farba może w 100% odmienić przestrzeń", kontynuuje. "Upewnij się, że przełączniki światła i wtyczki są w tym samym kolorze co ściana, aby zniknęły".

Jeśli zmiana odcieni ścian nie zadziała, to Gachot mówi, że sztuka jest najlepszym rozwiązaniem lub zaprojektowanie szykownej osłony. "Proste obudowy grzejników mogą być szybko wykonane z orzecha włoskiego", dodaje. "Trochę drewna przechodzi długą drogę".

Napraw złe oświetlenie

Zastanawiasz się, jak łatwo zaktualizować atmosferę mieszkania? Jednym z najczęstszych faux pas w wynajmowanych nieruchomościach jest oświetlenie. Zazwyczaj jest stare i niedopasowane (ale nie w dobry sposób), co może sprawić, że cała przestrzeń będzie wyglądać na datowaną i zmęczoną. Na szczęście oświetlenie jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów, aby zmodernizować swój dom i wprowadzić go w XXI wiek.

Ale zanim zaczniesz, "ustanowienie hierarchii oświetlenia jest kluczowe", mówi Gachot. "Lampy podłogowe i stołowe sprowadzają poziom światła do ludzkiej skali".

Calderone przysięga na IKEA i Schoolhouse za niedrogie, stylowe opcje. Jeśli jesteś skłonny rozstać się z nieco większą ilością gotówki, sugeruje ona wyłożenie pieniędzy na oświetlenie Allied Maker. "Marka ta ma siedzibę w Nowym Jorku i ma świetny punkt cenowy" - dodaje. "Najlepszą rzeczą w inwestycji w oświetlenie jest to, że możesz ją zabrać ze sobą, gdy wyjdziesz".

Przekształć łazienkę

Łazienki mogą być zdradliwe, zwłaszcza jeśli masz brzydkie płytki, ale nie pozwól, aby to cię zniechęciło do przekształcenia go w toaletę, którą kochasz. W końcu jest to miejsce, w którym codziennie upiększamy, oczyszczamy i pielęgnujemy nasze ciała, więc powinna również odpowiednio wyglądać. Jest to również kolejne pomieszczenie, podobnie jak kuchnia, które musi być czyste. Calderone sugeruje, że "świeże, czyste pościele, ceramiczny wazon z kwiatami lub coś zielonego zawsze ożywi starą przestrzeń".

Jeśli masz długoterminową dzierżawę, Calderone mówi, aby rozważyć inwestycję w reglazing łazienki. "Możesz pokryć każdą starą pleśń lub zużyte przez czas kafelki na podłodze, na ścianach, a nawet wannę świeżą, rześką białą glazurą" - wyjaśnia. "Wygląda to zupełnie jak nowe i prawdopodobnie kosztuje około 500 do 800 dolarów, ale jest to warte inwestycji, jeśli planujesz zostać". Jeśli jesteś naprawdę poważny, Calderone wymieniła nawet toaletę, używając niedrogiej opcji z Home Depot, i zawsze wymienia głowicę prysznicową.

Kiedy masz do czynienia z niezadowalającą paletą płytek, Gachot zaleca stworzenie neutralnego tła za pomocą luksusowej zasłony prysznicowej i sizalowego dywanika. "Lepiej jest nie dotykać instalacji wodno-kanalizacyjnych" - zauważa. "Wymiana vanity jest zawsze szybką opcją, chociaż jeśli jest wolnostojąca, IKEA ma bardzo opłacalne opcje".

Dodaj sztukę (nawet jeśli nie jest dozwolona)

Niektóre nieruchomości do wynajęcia nie pozwalają na dodanie tak wielu dzieł sztuki do ścian, jak byś chciał. Jeśli tak jest w tym przypadku, to Gachot zaleca, abyś się przeniósł. "Cenzura sztuki jest nienegocjowalna". Ale poważnie, jeśli jesteś naprawdę nastawiony na to miejsce, Calderone również uważa, że powinieneś powiesić do woli. "W dzisiejszych czasach gwóźdź do wieszaków artystycznych jest mniejszy niż szpilka", mówi. "Czasami po prostu trzeba złamać zasady. Jest to wystarczająco łatwe, aby wypełnić tę dziurę".

Jeśli nie chcesz zdenerwować swojego właściciela, to możesz być pomysłowy z tym, jak powiesić swoje dzieło sztuki; w rzeczywistości, nie musisz go w ogóle wieszać. Ułóż kawałki na podłodze, albo na płaszczu lub półce z książkami, jeśli masz jeden - tak właśnie robią to fajne dzieciaki.

Wymień stare żaluzje

Jeśli jest jedna rzecz, która może się starzeć pokój, to rolety. Ich kolor, materiał i styl mogą zaburzyć całą twoją estetykę, ale Calderone ma na to prosty sposób. "Po prostu powieś draperię przed żaluzjami" - radzi. "Ostatnio kupiłam rolkę muślinowego płótna, aby uszyć z niego zasłony" - dodaje. "Wynajęłam krawcową z Task Rabbit, która przyjechała z maszyną do szycia i w ciągu kilku godzin miałam zasłony z naturalnego lnu na zamówienie. Fabrics.com [również] sprzedaje jardy tkanin za rozsądną cenę." Jeśli to nie jest Twój gust, to Gachot mówi, że prosty lniany klosz rzymski z Blinds.com jest "opłacalny i uroczy".

Podziel małe przestrzenie o otwartym planie

Jeśli Twój wynajem to tylko mała otwarta przestrzeń, może to być trudne do udekorowania, ale Gachot ma rozwiązanie. "Zdefiniuj przestrzenie za pomocą grup mebli", mówi. "To nadaje każdemu obszarowi znaczenie i cel. Jestem również fanem ekranu z trzciny, który oferuje półprzezroczystą prywatność."

Aby to rozbić, Calderone zaleca "regał na książki robi za dekoracyjny i funkcjonalny dzielnik pokoju." Ponieważ wszyscy wiemy, że posiadanie dobrze skonstruowanego regału na książki nadaje Twojemu wnętrzu powietrze inteligencji, prawda?

Dodaj wykończenie

Po wprowadzeniu wszystkich ulepszeń, nadszedł czas na wykończenie. Dla Calderone oznacza to jedną rzecz: ściemniacze. "Nie mogę wystarczająco wyrazić znaczenia ściemniaczy," powiedziała. "Oświetlenie ustawia nastrój w twoim domu, a poza tym możesz je zabrać ze sobą". Dla obszarów, które najczęściej odwiedzasz, Gachot zaleca aktualizacje sprzętu.

"Naprawdę chcesz wydać w obszarach, które dotykasz i czujesz każdego dnia, zwłaszcza na solidne okucia do drzwi", mówi. "To może naprawdę podnieść swoje uznanie dla przestrzeni też".

Wreszcie, ponieważ ten dom nie będzie twoim ostatnim, Gachot mówi, aby zainwestować w meble, które mogą poruszać się z tobą. Następnie, gdy przeniesiesz się do następnego wynajmu, masz już klocki do dekoracji szykownego domu.

Top