• 21 czerwca 2021

Odejdź od usuwalnych tapet - Twoja młodsza siostra "płytka" ma swój moment! Peel and stick tiles-available in materials like glass, stone, vinyl, faux leather, gel and metal-offer up quick and affordable ways to update your home.

"Widzieliśmy wzrost popularności płytki w tym roku, jak ludzie spędzają więcej czasu w domu i szukają łatwych i niedrogich sposobów, aby odnowić swoje otoczenie", mówi Molly Parker, wiceprezes Category Experience w Overstock.

Poznaj eksperta Molly Parker jest wiceprezesem ds. doświadczenia kategorii w Overstock.Blair Kenary jest dyrektorem ds. podłóg w Wayfair.Justin DiPiero jest projektantem wnętrz i stylistą z siedzibą w Brooklynie w Nowym Jorku. Matt Kunkle jest zastępcą handlowca ds. płytek ściennych w The Home Depot.

Z niekończącym się wyborem kolorów i stylów, płytki peel and stick mogą zmienić wygląd każdej przestrzeni. Biorąc to pod uwagę, poprosiliśmy ekspertów, aby wypowiedzieli się na kilka palących (w zamierzeniu!) pytań dotyczących usuwalnych płytek.

Jakie są zalety odklejania i przyklejania płytek?

"Płytki odklejane stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich wszechstronność i przystępność cenową - nie ma potrzeby zatrudniania profesjonalnego instalatora ani zajmowania się brudną fugą" - mówi Blair Kenary, ekspert ds. płytek i dyrektor ds. podłóg w Wayfair. Ponieważ nie są one trwałe, płytki mogą być zmieniane w miarę zmiany gustów, co jest idealne dla kogoś, kto lubi eksperymentować z projektem lub kogoś, kto śledzi trendy w płytkach i chce mieć możliwość łatwej aktualizacji, dodaje Parker.

Są one również dość szybkie w instalacji. "Można zrealizować projekt w jedno popołudnie, podczas gdy tradycyjna płytka może zająć kilka dni" - zauważa Kenary, który twierdzi, że tymczasowe płytki są obecnie stosowane na blatach, ścianach akcentowych i pionach schodów.

Odklejanie i przyklejanie płytek jest również świetną opcją dla najemców, którzy chcą dodać tymczasowy osobisty akcent do swojej przestrzeni lub do łazienki dziecka, gdzie zmiana może być pożądana w przyszłości.

płytki

Czy te kafelki wytrzymają ciepło i wilgoć?

"Sprawdź, czy płytki są odporne na działanie czynników atmosferycznych" - radzi Kenary. "Na przykład, niektóre opcje są wodoodporne i przeznaczone do miejsc, w których jest dużo wilgoci, takich jak łazienki, inne są odporne na ciepło i mogą być używane wokół piekarnika lub pieca".

Ważne jest, aby pamiętać, że jednym miejscem, w którym nie chcesz stosować płytek peel and stick, są mokre obszary, takie jak prysznice, ponieważ klej może się osłabić lub zawieść. "Pomocne jest również przeczytanie opinii klientów, aby podjąć bardziej świadomą decyzję" - sugeruje Justin DiPiero, projektant wnętrz i stylista z Brooklynu w Nowym Jorku.

Czy któraś płytka wygląda bardziej autentycznie niż inne?

Płytki typu "odklej i przyklej" są dostępne w wersji winylowej, PVC, szklanej, żelowej, metalowej i kamiennej. "To, jak autentycznie wygląda jedna opcja, zależy od uznania danej osoby" - mówi Kenary. "Ostatecznie wszystko zależy od osobistych preferencji i pożądanej estetyki".

Grubość płytki jest na ogół dobrym wskaźnikiem jakości. Jeśli kupujesz płytki online, rozważ zamówienie próbki do podglądu przed wyposażeniem całej przestrzeni. "Chociaż droższe, myślę, że szkło i kamień zawsze będą wyglądać bardziej autentycznie niż plastik lub winyl" - zauważa DiPiero.

"Jeśli chcesz złożyć oświadczenie w bardzo widocznym miejscu, dlaczego nie wydać trochę pieniędzy?" dodaje Matt Kunkle, zastępca sprzedawcy płytek ściennych w The Home Depot, "Najbardziej autentycznie wyglądające płytki peel and stick są wykonane z kamienia i metalowych mozaik, ponieważ naturalne materiały użyte w tych produktach nie zostały odtworzone."

Jaki jest najlepszy sposób pomiaru dla nowych płytek?

Płytki są w różnych kształtach i rozmiarach, więc pomiar stóp kwadratowych powierzchni twojego projektu jest najważniejszym potrzebnym.

"Aby obliczyć, zmierzyć długość i szerokość obszaru, a następnie pomnożyć te dwa pomiary, aby uzyskać całkowitą powierzchnię kwadratową", mówi Kenary. "Następnie trzeba będzie przełożyć powierzchnię kwadratową na ilość potrzebnych płytek. Podziel całkowitą powierzchnię pomieszczenia przez całkowitą powierzchnię płytek w pudełku. Na przykład, jeśli każde pudełko zawiera dziesięć stóp kwadratowych płytek, a Ty potrzebujesz 120 stóp kwadratowych, będziesz potrzebował co najmniej dwunastu pudełek."

Zawsze kupuj dodatkowe płytki na wypadek cięć, odpadów, przerw i błędów. "Pomnóż powierzchnię kwadratową pomieszczenia przez 10%, a następnie dodaj tę kwotę do całkowitej powierzchni kwadratowej pomieszczenia" - dodaje Kenary. Będziesz także chciał mieć dodatkowe płytki pod ręką, jeśli styl lub kolor zostanie wycofany z produkcji, lub jeśli musisz je zastąpić z powodu podniesienia lub uszkodzenia.

Wiele stron, takich jak Wayfair, pomóc w obliczeniach. Wprowadź swój całkowity metraż kwadratowy i będą szacować liczbę pudełek potrzebnych podczas faktoring w dodatkowe 10% w materiałach dla wszelkich mishaps.

Czy potrzebujesz specjalnych narzędzi do cięcia płytek?

Nożyce do cięcia pudełek, nożyczki i noże użytkowe pozwalają na cięcie większości opcji "peel and stick", mówi Parker. "Do cięcia płytek kamiennych lub ceramicznych może być potrzebna piła do płytek".

Jeśli piła jest potrzebna, pamiętaj, aby używać sprzętu bezpieczeństwa, takiego jak skórzane rękawice robocze i okulary ochronne, dodaje DiPiero.

Jaki jest najlepszy sposób nakładania płytek?

Pozwól płytce siedzieć w pożądanym pomieszczeniu przez 48 godzin przed instalacją. "Klej musi się zaaklimatyzować w pomieszczeniu" - mówi Parker. "Oczyść obszar powierzchni używając tylko ciepłej wody, ponieważ chemiczne środki czyszczące lub mydło mogą pozostawić pozostałości, wpływając na proces klejenia".

Pozostawić obszar na 24 godziny do wyschnięcia, a następnie przetestować aplikację płytek w niewidocznym miejscu. Kenary radzi, aby przed instalacją usunąć osłony gniazdek elektrycznych i tabliczki z przełącznikami. "Stamtąd proces instalacji jest dokładnie tym, czego można się spodziewać - wystarczy odkleić folię, przykleić płytkę do żądanej powierzchni i nacisnąć".

Unikaj dotykania kleju, ponieważ kurz, brud i oleje wpłyną na jego wytrzymałość.

Co należy zrobić, jeśli płytka zacznie odpadać?

Zazwyczaj klej na płytkach peel and stick jest mocny. Jednakże, jeśli zaczną się podnosić lub odklejać na rogach, możesz zastosować klej do podłóg (taki jak VersaPro Universal Peel and Stick Flooring Adhesive), umieszczając go bezpośrednio pod podniesioną krawędzią. Lub poszukaj kleju budowlanego, który jest w tubie z końcówką (np. Gorilla Heavy Duty Ultimate Construction Adhesive), co ułatwia dostęp pod płytką.

Czy płytki mogą z czasem wyblaknąć?

"Płytki z winylu lub PCW mogą z czasem wyblaknąć, jeśli znajdują się w bezpośrednim świetle słonecznym lub w pobliżu ekstremalnego ciepła" - mówi Kenary.

Jeśli obszar dostaje dużo naturalnego światła, należy rozważyć opcję odporną na blaknięcie, taką jak metal, kamień, szkło lub porcelana. "Wyższej klasy winyl jest mniej podatny na blaknięcie i łatwiejszy w utrzymaniu" - dodaje DiPiero.

Czy płytka jest trudna do usunięcia?

"Będziesz chciał rozgrzać szwy lub krawędzie płytek za pomocą suszarki do włosów", mówi Kenary. "Następnie włóż skrobaczkę lub szpachlę pod szwy, podnosząc płytki przez lekki nacisk, a następnie powoli je odklejając".

Czy można je nakładać na istniejące płytki?

"Możesz zastosować płytki peel and stick na istniejącej płytce, ale nie jest to zalecane, ponieważ klej zazwyczaj działa lepiej na równej powierzchni" - mówi Parker.

Niektóre płytki peel and stick wymagają, aby istniejące linie fug zostały wypełnione przed instalacją na istniejącej płytce, aby powierzchnia była jak najbardziej gładka, zauważa DiPiero.

Czy te płytki wymagają specjalnego czyszczenia?

"Używanie środków czyszczących przeznaczonych do tradycyjnych płytek może być szkodliwe dla płytek typu peel and stick, jeśli rozpuszczalniki dotrą do szwów i dostaną się pod płytki" - mówi Kenary. "Lepsze i bezpieczne i skuteczne rozwiązanie DIY może być wykonane przy użyciu 1 filiżanki białego octu, 2 łyżki stołowe mydła do naczyń i 1 galon ciepłej wody", mówi Kenary.

Zobacz więcej na: http://wielkoformatowa.eu/

Top