• 15 lipca 2024

Jeśli oglądałeś fascynujący dokument Channel 4 Ucieczka do zamku DIY, być może zauważyłeś niektóre z naszych produktów...

Zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było mieszkać we własnym zamku? Rodzina Strawbridge właśnie to zrobiła, a kamery Channel 4 towarzyszyły im na każdym kroku, dokumentując ich doświadczenia w serialu telewizyjnym Escape to the Chateau. Ta popularna seria, która trwa od 2016 roku, zrodziła nawet spin-off o nazwie Escape to the Chateau DIY, z udziałem rodzin, które również remontują swoje własne zamki.

Teraz w swojej czwartej serii, Escape to the Chateau DIY został niedawno wyemitowany na Channel 4. W pierwszych 5 odcinkach śledziliśmy losy Fiony Jones, która zakupiła wspaniały Château du Masgelier w regionie Limousin w południowo-zachodniej Francji. Fiona szukała czegoś wyjątkowego do unikalnej przestrzeni łazienkowej i skontaktowała się ze mną w celu uzyskania pomocy. Oczywiście, z wielką przyjemnością spełniłam jej prośbę!


Planowanie królewskiej łazienki

Byłam zaangażowana w projekt od wczesnego etapu i rozmawiałam z Fioną o jej dokładnych potrzebach i pragnieniach dotyczących tej wyjątkowej przestrzeni łazienkowej. Usytuowana w okrągłej King's Tower, miała funkcjonować jako łazienka dla bogatej sypialni gościnnej. Ponieważ mieli z niej korzystać płacący klienci, łazienka musiała wyglądać jak należy. To jednak stanowiło prawdziwy dylemat projektowy - łazienki o okrągłym kształcie z pewnością nie są zbyt powszechne!

Jak można sobie wyobrazić, przy tak wspaniałym otoczeniu Fiona chciała mieć równie imponującą i luksusową łazienkę. Jednak przy tak wielu innych zadaniach, które trzeba było wykonać w zamku, nie mogła sobie pozwolić na zbyt duży budżet, ani poświęcić ogromnej ilości czasu na to, co było tylko jednym z wielu projektów. Jak sama Fiona stwierdza w serialu "Czas to pieniądz!".

Na szczęście tworzenie pięknych łazienek w budżecie jest naszą specjalnością tutaj w Victoria Plum, więc byłam w stanie przedstawić szereg opcji, które wyglądały niesamowicie, ale nie kosztowały ziemi.


Wspaniały projekt łazienki

Fiona miała już dobry pomysł na wygląd i atmosferę zarówno sypialni, jak i łazienki, która miała być utrzymana w typowo francuskim monochromatycznym stylu Toile de Jouy (powtarzający się wzór wokół ścian na białym tle).

W przypadku produktów, wzięliśmy kierunek stylistyczny z wieku i designu samego zamku. Jako XII-wieczny budynek, który swego czasu należał do króla Ludwika XIV, mogliśmy od razu zdecydować, że wybrane przez nas przedmioty będą miały tradycyjny i luksusowy styl.

Centralnym punktem takiego pałacowego zacisza musiała być tradycyjna wanna, idealne miejsce na relaks pod koniec dnia dla gości. Tak więc, po wielu przemyśleniach, miałam już w głowie idealne produkty i układ.


Zrób to sam

Oczywiście, choć niewielu z nas może posiadać prawdziwy zamek, jak mówi stare powiedzenie "dom Anglika to jego zamek" (choć może należałoby je uaktualnić do "dom Brytyjczyka to jego zamek"), więc dlaczego nie odtworzyć swojej własnej łazienki w zamku?

Oto produkty, których użyliśmy...

Wanna

Chociaż nie mamy już w ofercie dokładnie tej wolnostojącej wanny, której użyliśmy podczas remontu, znajdziesz wiele podobnych projektów w ramach naszej luksusowej kolekcji Belle de Louvain. Dlaczego nie spróbować wolnostojącej wanny Belle de Louvain Charlet z efektem metalicznym - z ręcznie wykańczaną powłoką z metalicznych srebrnych liści i klasycznym kształtem bateau to dzieło sztuki na swój sposób!

Krany

Pomimo tradycyjnego wyglądu wanny, zdecydowaliśmy się na bardziej nowoczesny styl baterii. Wolnostojąca bateria prysznicowa i wysoka bateria umywalkowa z serii Spencer są proste, ale wyrafinowane i mają elegancko wygięte wylewki. Kluczową funkcją jest również łatwa obsługa i sterowanie.

Toaleta

Aby uzyskać autentyczny, tradycyjny wygląd, nie można przebić toalety z wysoką spłuczką, takiej jak ta z kolekcji The Bath Co. Camberley. W uzupełnieniu monochromatycznego tematu zdecydowaliśmy się na czarną deskę sedesową.

Umywalka nablatowa

Dzięki prostemu, zakrzywionemu kształtowi, umywalka nablatowa Tate była idealnym wyborem do tej łazienki, mimo że jest to bardziej współczesny projekt. Aby nadać łazience prawdziwie butikowy charakter, została ona połączona z szafką w stylu historycznym, co nadało jej bardziej tradycyjny wygląd.

Podłoga

Ze względu na problemy Fiony z zerwaniem starej wykładziny, do łazienki wybraliśmy wodoodporną podłogę winylową Krono xonic Wild Thing. W serialu Fiona zauważa, jak łatwo jest zamontować podłogę, ponieważ wystarczy ją spiąć, aby uzyskać wytrzymałą, ale stylową powierzchnię, która jest łatwa do czyszczenia.

Akcesoria

Dodając do ostatecznego projektu pewne "je ne sais quoi", ceramiczne akcesoria w stylu vintage z serii Le Bain obejmują słoiki do przechowywania i mydelniczkę.

Szukasz pomocy przy planowaniu i projektowaniu swojej łazienki? Z Victoria Plum Design and Installation, wykonamy całą ciężką pracę za Ciebie, tworząc darmowy, niezobowiązujący projekt, który odpowiada Twoim potrzebom. Dodatkowo, z w pełni akredytowaną instalacją, jesteś w dobrych rękach.


Escape to the Chateau & Escape to the Chateau DIY

Od lata 2016 roku, kanał 4 seria Escape to the Chateau śledzi Dick Strawbridge, były oficer armii, a teraz osobowość telewizyjna, jego żona Angel i ich 2 dzieci, jak wprowadzają się do i remontują oszałamiający, ale opuszczony XIX-wieczny zamek w Mayenne, północno-zachodniej Francji.

Jako długoterminowy projekt i prawdziwa praca miłości, rodzina Strawbridge jest już piąty rok w zamku, a kamery śledzą ich nowe życie w tym naprawdę wyjątkowym otoczeniu. Ta seria okazała się tak popularna, że w 2018 roku uruchomiono serię spin off o nazwie Escape to the Chateau DIY. Jednak nacisk przenosi się na inne rodziny, które podjęły się własnej renowacji zamku, z Dickiem i Angelem oferującym wskazówki i porady.

W serii 4 spotykamy Fionę Jones, która zakupiła 800-letni Château du Masgelier, pierwotnie zbudowany przez Templariuszy. Dlaczego nie dowiedzieć się więcej o projekcie renowacji Fiony śledząc ją na Facebooku?


Oglądaj Ucieczka do zamku DIY

Niezależnie od tego, czy śledzisz serię, czy nie, znajdziesz każdy odcinek na stronie Channel4.com. Do tej pory powstało 85 odcinków, które można było oglądać na okrągło podczas pobytu w zamku - jestem pewna, że pokochacie je tak samo jak ja! Reszta serii ma pojawić się na antenie Channel 4 w dalszej części roku.Więcej inspirujących pomysłów na łazienkę i porad ekspertów

Od najbardziej okazałego zamku do najmniejszej przestrzeni, w Victoria Plum odkryjesz najlepsze pomysły na łazienki. Chcesz zrobić to sam? Odkryj praktyczne porady dotyczące łazienek, w tym instrukcje instalacji wraz z filmami instruktażowymi.

Top