• 18 maja 2024

Płytka ceramiczna istnieje od tysięcy lat, a my wciąż nie wyczerpaliśmy wszystkich możliwości stylizacji płytek. Ostatnio, na Pintereście i Instagramie obserwowaliśmy trend niebieskich płytek typu backsplash i jesteśmy zdumieni ilością różnorodnych i kreatywnych opcji w tym stylu.

Chcesz dodać do swojego domu Beautiful Blue Backsplash? Sprawdź te unikalne spojrzenia, które zawierają trzy Bs.

Siatka mozaikowa Retro Blue Mosaic Grid Backsplash

Czasami opłaca się zachować prostotę. Ten kuchenny backsplash z bladoniebieską mozaikową siatką płytek zapewnia idealne tło (dosłownie) dla tej kuchni w stylu retro.

Wybór odpowiedniego niebieskiego koloru backsplash może być trudny podczas pracy wokół istniejących szafek, ale kolory w tej pastelowej kombinacji doskonale się uzupełniają.

Blue Subway Tile-Inspired Backsplashes

Ulubiony przez wszystkich kolor i wzór płytek w metrze łączą w sobie siły w tym projekcie backsplash, zapewniając wszechstronny wygląd każdego domu i przestrzeni.

Mając tak wiele różnych możliwości, nie mogliśmy wybrać tylko jednej, którą moglibyśmy się z Tobą podzielić. Na zdjęciu po lewej stronie stonowane niebieskie płytki i linie fugi z węgla drzewnego kontrastują z jaskrawo białymi ścianami i szafkami, dzięki czemu czarne akcenty mogą określić i dodać dekoracyjny pop. Aby uzyskać równie błyszczący, ale zupełnie inny wygląd, na prawym zdjęciu widać jasne, oceaniczno-niebieskie płytki, złote oprawy i ciepłe, brązowe szafki.

Płytka FullWall Blue Backsplash Tile

Kto powiedział, że odblaski muszą się zatrzymać w pewnym momencie? Kiedy nie możesz się doczekać, aby zrealizować swój projekt płytki, backsplash o pełnych ścianach zapewnia więcej ulubionego elementu dekoracyjnego oraz dodatkową ochronę trwałości płytki ceramicznej i jej odporności na wodę, płomień, plamy i bakterie.

Ta siatka płytek z naprzemiennie występującymi odcieniami błękitu sprawia, że kuchnia robi niepowtarzalne wrażenie. Otwarte półki pozwalają na jeszcze większą przestrzeń na ścianie, którą możemy podziwiać.

Płytka Hexagon Blue Backsplash Tile

Kolejny oszałamiający trend w zakresie płytek, zdumiewający projekt backsplash płytek przenosi kreatywność na wyższy poziom. Zamiast przycinać płytki do prostej linii, projekt kończy się wzdłuż naturalnego kształtu płytek, tworząc niepowtarzalny, "niedokończony" wygląd.

Sześciokąty są idealne do tego stylu, ponieważ oszałamiające akcenty podkreślają ich zabawny kształt plastra miodu. W tej kuchni płytki marynarskie na wysoki połysk stanowią podstawę wyglądu, tworząc idealną równowagę między zabawą a elegancją.

Płytka Blue Tetris Backsplash

Te płytki w kształcie litery "H" dopasowują się do siebie w sposób przypominający tetrisa, tworząc wzór, którego prawdopodobnie nigdy wcześniej nie widziałeś. Użycie stonowanego koloru fugi zapewnia, że faktura kształtu płytki tworzy jednolity wygląd.

Niebieski wzór płytek Backsplash

Jak pyta Su Casa Magazine, po co być nudnym, skoro twoja kuchnia może się wyróżniać?

Backsplash jest idealnym miejscem na dodanie elementu dekoracyjnego bez naruszania banku. Możesz zdecydować się na stworzenie elementu backsplash tylko w jednej części pokoju. Na przykład, backsplash za Twoją ofertą tworzy punkt centralny, który zatrzymuje się w centrum uwagi. Ten wzorzysty backsplash płytek w różnych odcieniach niebieskiego nadaje kuchni kapryśny, światowy urok i doskonale współgra z miękką niebiesko-szarą szafką i urządzeniami ze stali nierdzewnej.

Geometryczny błękit płytek Backsplash

Wzory geometryczne tworzą oszałamiające instalacje, które mogą się różnić w zależności od tego, jak płytki są używane razem. Ten przykład łazienkowy backsplash tworzy hipnotyzujący obraz w postaci błyszczącej, królewskiej niebieskiej płytki.

Wyobraź sobie, jak ta sama płytka mogłaby wyglądać zupełnie inaczej, gdyby płytki były instalowane pionowo zamiast poziomo, lub gdyby kolumny płytek były instalowane w tym samym kierunku, zamiast odbijać się od siebie.

Niebieska plecionka Błyskotliwa płytka

Ta kuchnia doprowadza nas do szaleństwa za plecionką! Dzięki niebieskim odcieniom aksamitu, fluorytu i pawia, w tym przypadku Backsplash prezentuje innowacyjne podejście do prostego wzoru tylko poprzez umiejętne połączenie kolorów i kształtów płytek.

Płytka Backsplash w kolorze niebieskim Scalloped

Z tej dachówki nad zlewem nabieramy silnych, podwodnych wibracji. Ta syrenista płytka w ciemnej tafli wygląda jak dom (i jest wodoodporna) wśród rozprysków wody ze zlewu i prysznica.

Top