• 14 kwietnia 2021

Twój prysznic jest płótnem, na którym możesz wyrazić swój niepowtarzalny styl i jednocześnie stworzyć dobrze funkcjonującą przestrzeń. Zebraliśmy 10 wskazówek, które ułatwią Ci nawigację w wyborze płytek ceramicznych PLUS 40 pięknych pomysłów, które pobudzą Twoją wyobraźnię.10 Kroki do wyboru najlepszej płytki ceramicznej pod prysznic Przy wyborze płytki pod prysznic w Twojej łazience, pamiętaj o następujących wskazówkach.

1. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Według badań przeprowadzonych przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w USA, około 234 000 osób w wieku powyżej 15 lat doznało urazów w łazience, które wymagały wizyty na pogotowiu. Ponad 80 procent tych urazów było spowodowanych upadkiem.Płytka ceramiczna zapewnia dużą różnorodność opcji, które mają właściwości antypoślizgowe w mokrych i suchych warunkach, dzięki czemu można znaleźć odpowiedni rodzaj płytki pod prysznic. Możesz również rozważyć zastosowanie płytek mozaikowych na podłogę pod prysznicem, ponieważ mniejsze płytki z większą ilością linii fug mogą zapewnić jeszcze większą przyczepność.Prysznice curbless zapewniają większą dostępność niż tradycyjne umywalki, ponieważ nie ma stopnia powyżej progu. Ta zaleta jest szczególnie pomocna dla osób na wózkach inwalidzkich, aby utrzymać bezpieczeństwo i niezależność podczas kąpieli. Jeśli potrzebujesz specjalnych funkcji w strefie prysznica lub wanny (np. chwytaka), siła instalacji na strefie z płytkami ceramicznymi da Ci spokój bez uszczerbku dla wyglądu.

2. Woda, Woda Wszędzie

Wybieraj płytki ceramiczne, porcelanowe lub kamienne, które należą do rodziny płytek ceramicznych i są idealne do miejsc narażonych na działanie wody. Brzmi to oczywistością - oczywiście chcesz, aby Twój prysznic i łazienka były wodoszczelne. Podłoga lub ściana z płytek ceramicznych jest wodoszczelna, jeśli zostanie prawidłowo zainstalowana przy użyciu odpowiednich metod i materiałów instalacyjnych, co chroni przed wodą, która mogłaby zniszczyć konstrukcję pod spodem. Inne produkty budowlane mogą twierdzić, że są wodoszczelne, ale nie mają wodoszczelnych metod montażu, ani nie ma żadnych mechanizmów umożliwiających uzyskanie wodoszczelnego montażu. Oznacza to, że gotowa instalacja może przeciekać, zatrzymywać wilgoć i pozwalać na to, aby wilgoć resztkowa (wskazówka: rozpryskiwanie) uszkodziła Twoją konstrukcję.

3. Zdrowo, Bogato i Mądrze

Bakterie i pleśń rozwijają się w obszarach bogatych w wilgoć. Płytka ceramiczna jest niegościnna dla bakterii i dostępne są opcje o właściwościach antybakteryjnych, które mogą tłumić, a nawet niszczyć szkodliwe mikroorganizmy, takie jak pleśń, grzyby, bakterie i wirusy. Płytka ceramiczna pomaga stworzyć zdrowe środowisko!

Kilka innych korzyści dla zdrowia, które należy zrozumieć na temat płytek ceramicznych: 

  • Nie ma alergenów: Powierzchnia płytek ceramicznych nie absorbuje roztoczy kurzu i zniechęca do rozwoju bakterii, grzybów, pleśni i innych substancji drażniących.
  • Brak lotnych związków organicznych: Niebezpieczne gazy, zwane LZO, powodują podrażnienia nosa, oczu i gardła, mdłości, bóle głowy i "syndrom chorego budynku". Płytka ceramiczna nie zawiera lotnych związków organicznych.
  • Brak formaldehydu: Formaldehyd jest substancją chemiczną związaną z problemami oddechowymi, takimi jak astma. Może to być problemem w przypadku niektórych materiałów podłogowych, takich jak niektóre produkty drewniane, które zawierają formaldehyd. Płytki ceramiczne nie zawierają formaldehydu zawartego w niektórych innych produktach budowlanych i nie są przedmiotem tych obaw.
  • Nie ma polichlorku winylu (PCW): PCW jest żywicą używaną w niektórych winylowych wykładzinach podłogowych i stanowi regularny problem zdrowotny wśród pracowników medycznych i budowniczych. Płytka ceramiczna jest w 100 procentach wolna od PCW.
  • Nie ma plastiku: Płytka ceramiczna nie zawiera tworzyw sztucznych i nie budzi żadnych obaw związanych z ochroną zdrowia i środowiska.

4. Sprzątanie

Płytka ceramiczna ułatwia czyszczenie, ponieważ nie jest łatwa do zabrudzenia i można ją czyścić przy użyciu niewielkiej ilości mydła i wody - nie są potrzebne żadne ostre środki chemiczne! Kiedy marnujesz czas na sprzątanie domu, Twój niewymagający konserwacji prysznic będzie powodem do dumy.

5. Do wyboru do koloru

Płytka ceramiczna jest dostępna w wielu różnych kolorach, kształtach i wzorach, aby stworzyć idealną atmosferę dla Twojego prysznica. Stwórz osobiste miejsce luksusu, wygodne schronienie dla gości lub ożywczą, wydajną przestrzeń. Kombinacja płytek, które wybierzesz, pomoże Ci stworzyć idealną oprawę. Dla Twojej podłogi pod prysznicem, możesz również wziąć pod uwagę fakturę pod stopami. Płytki ceramiczne oferują szeroką gamę wykończeń, które są bardziej szorstkie lub gładkie niż inne. Pamiętaj o swoich preferencjach dotykowych, wybierając płytkę na podłogę prysznicową lub ławkę. Płytki o mniejszym kształcie i większej powierzchni fugowej zapewniają inną fakturę niż większe płytki. Możesz nawet wybrać płytkę z kamienia rzecznego, która działa masująco na Twoją duszę (podeszwy).

6. Wszystkie płytki sa jedną rodziną

Rodziny płytek ceramicznych zawierają koordynujące kształty, rozmiary, wykończenia i tekstury płytek, tak abyś mógł dostosować swój prysznic do reszty łazienki w celu uzyskania spójnego i intencjonalnego wyglądu. Fakt, że możesz używać płytek ceramicznych w łazience, na ścianach, podłodze i suficie, oprócz prysznica, czyni koordynację prostą. Wybierz spójny kolor i wzór dla całej przestrzeni lub kontrastowy wzór dla swojego prysznica, który sprawi, że stanie się on główną atrakcją Twojej łazienki. Wszechstronność płytek ceramicznych daje Ci wiele pięknych opcji.

7. To wszystko jest dla ciebie

Twój prysznic służy celowi, a ten cel jest specyficzny dla Ciebie i Twojej rodziny. Niezależnie od tego, jak duży lub mały jest Twój prysznic, Twój instalator płytek ceramicznych może stworzyć zarówno unikalny układ płytek, jak i dowolne pożądane nisze, ławki lub dodatkowe akcenty. Tak więc, jeśli Twoi nastolatkowie potrzebują podwójnej niszy na produkty do włosów, a Ty chciałbyś, aby świeca była z dala od strumienia wody, to wszystko może być Twoje! Zastanów się, czy potrzebujesz prysznica z kręconymi włosami, czy może prysznica bez drzwi, prysznica bardziej prywatnego, czy też prysznica z otwartym dachem. Płytka ceramiczna może zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby.

8. Skoordynowane wybory

Włączenie do prysznica zbyt wielu różnych rodzajów płytek nada mu przytłaczający wygląd. Zasadą jest, że możesz rozważyć trzy różne style (wiemy, że jest to trudne do wyboru). Na przykład, wybierz mozaikowy rozmiar płytki na podłogę pod prysznicem, większą płytkę na ściany, oraz koordynującą teksturę lub wzór dla Twojej wnęki prysznicowej. Skonfiguruj resztę płytek ceramicznych w swojej łazience w obrębie jednej z wybranych przez siebie rodzin. Na przykład, podłoga w twojej łazience może być taka sama jak ściany twojego prysznica i może twój backsplash podnosi wnękową płytkę. Wybór wymarzonej płytki w pierwszej kolejności pomoże Ci w dokonaniu innych wyborów. Widzieliśmy, że wybór niszy nadaje ton całej łazience.

9. Zastanów się nad wartością długoterminową

Płytka ceramiczna ma jedną z najdłuższych żywotności i najniższych kosztów eksploatacji spośród wszystkich opcji posadzek, a jej trwała, twarda powierzchnia nie będzie się łatwo ścierać, rozrywać, wgnieść ani przebić. Wybrane płytki wytrzymają codzienne użytkowanie i będą wyglądać świetnie przez długie lata. Ale nie musisz wierzyć nam na słowo - po prostu sprawdź wielowiekowe instalacje płytek, które do dziś są nietknięte. 

10. Bawcie się dobrze!

Wybór pięknej płytki ceramicznej pod prysznic to zabawa! Poznaj swoje opcje stylu i bądź kreatywny. Bezpieczeństwo, funkcjonalność i piękno płytek ceramicznych gwarantuje, że dokonasz mądrego wyboru i będziesz mógł skupić się na tworzeniu przestrzeni, którą pokocha Twoja rodzina! 

Top