• 14 kwietnia 2021

Można napisać książkę o zaletach płytki ceramicznej - od jej ponadczasowej wartości estetycznej do trwałości ekologicznej. Największą zaletą płytki ceramicznej jest to, że jest ona wykonana z materiałów naturalnie występujących, a zatem ma zdrową przewagę nad innymi rodzajami posadzek.

The Tile Council of North America (TCNA) opracowała biuletyn, który przedstawia korzyści zdrowotne płytek ceramicznych i jest to istotna lista. W tym przypadku, szpitale mogą wybierać płytki ceramiczne z niektórych z tych zależnych od zdrowia powodów.

Płytka ceramiczna:

  • Nie zawiera formaldehydu
  • Nie zawiera lotnych związków organicznych (LZO)
  • Nie zawiera polichlorku winylu (PVC) Hipoalergiczny
  • Bezpieczny dla mieszkańców

Wolna od formaldehydu

Formaldehyd jest substancją chemiczną występującą w wielu popularnych materiałach budowlanych. Na wysokim poziomie wiąże się z różnymi zaburzeniami oddechowymi i według Centrum Zwalczania Chorób jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Ze względu na zagrożenie dla zdrowia wysoki poziom występującego tam formaldehydu, stosowanie formaldehydu musi być zgodne z normami emisji zawartymi w Zasadach Emisji Formaldehydu dla Kompozytowych Produktów Drewnianych. Ponieważ płytka ceramiczna z natury nie zawiera zerowego poziomu formaldehydu, nie jest przedmiotem tych obaw.

Płytka ceramiczna jest całkowicie wolna od formaldehydu występującego w innych materiałach podłogowych.

Bez LZO

Lotne związki organiczne są składnikiem wielu różnych nieceramicznych materiałów budowlanych i produktów instalacyjnych i mogą przyczyniać się do wielu różnych problemów zdrowotnych, w tym "Syndrom chorego budynku". Niekorzystne skutki zdrowotne, które są niepokojące z powodu długotrwałego narażenia na nadmierne ilości LZO obejmują: Uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, wątroby i nerekBóle głowy, nudności i utrata koordynacjiNos, gardło i podrażnienia oczuCancerCeramiczne płytki są jednym z niewielu materiałów podłogowych, które są wolne od LZO.

Bez PCW

Płytka ceramiczna jest również wolna od Polichlorku Winylu (PCW), żywicy używanej w niektórych rodzajach winylowych wykładzin podłogowych i materiałów instalacyjnych, która jest regularnie przedmiotem zainteresowania ekspertów w dziedzinie zdrowia i budowniczych. W przypadku płytek ceramicznych nie ma obaw o zdrowie tworzyw sztucznych.

Płytka ceramiczna i materiały do jej montażu są całkowicie wolne od polichlorku winylu.

Hipoalergiczna

Każdy, kto cierpi na alergię lub astmę, docenia ulgę w środowisku wolnym od alergenów, ale samo przebywanie w domu może narazić Cię na złą jakość powietrza w pomieszczeniach.

Jakość powietrza w pomieszczeniach jest często czynnikiem przyczyniającym się do wielu problemów z oddychaniem, a także przyczyniającym się do rozprzestrzeniania się patogenów znajdujących się w powietrzu. Powierzchnia płytek ceramicznych bezpośrednio poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, ponieważ nie może być ono penetrowane przez alergeny, takie jak pyłki, kurz czy zanieczyszczenia. Zamiast tego alergeny osadzają się na powierzchni płytek, gdzie można je przetrzeć zwykłą wodą i gąbką lub mopem (nie są potrzebne żadne ostre środki czyszczące). Nieporowata powierzchnia płytek ceramicznych jest również naturalnie odporna na bakterie i dostępne są opcje o właściwościach antybakteryjnych, które mogą tłumić, a nawet niszczyć szkodliwe mikroorganizmy, takie jak pleśń, grzyby, bakterie i wirusy.

Płytka ceramiczna nie zawiera alergenów i jest niezwykle łatwa w utrzymaniu.

Bezpieczna dla mieszkańców

Płytki ceramiczne wyróżniają się wśród opcji posadzkowych różnorodnością opcji antypoślizgowych. Płytki ceramiczne są również niepalne, co oznacza, że nie palą się, nie wydzielają dymu ani toksycznych oparów, jak ma to miejsce w przypadku innych materiałów podłogowych, co czyni je dobrym wyborem dla osób dbających o jakość powietrza w domu. Z tego powodu płytki ceramiczne spełniają wymagania dotyczące rozprzestrzeniania się płomienia i rozwoju dymu określone w sekcji 803 Międzynarodowego Kodeksu Budowlanego (IBC) i mogą być stosowane do wewnętrznych zastosowań sufitowych i ściennych, gdy inne opcje podłogowe nie są możliwe. Dzięki temu doskonale nadaje się do studiów jogi i pomieszczeń sterylnych.

Płytka ceramiczna jest jednym z najbezpieczniejszych wyborów podłogowych dostępnych na rynku

Laying Down the FactsIt jest powszechnie wiadomo, że płytki ceramiczne jest jednym z najbardziej estetycznie wszechstronnych materiałów budowlanych, oferując nieskończoną liczbę kombinacji kolorów, faktur, rozmiarów i kształtów. Płytka ceramiczna jest również jednym z najzdrowszych wyborów podłogowych dostępnych - jest najłatwiejszy do czyszczenia i jest wolny od szkodliwych toksyn, wszystko bez uszczerbku dla artystycznej elastyczności.

Top