• 15 lipca 2024

Trendy w aranżacji wnętrz nieustannie się zmieniają. Mimo upływu lat wciąż do wykańczania ścian i podłóg w kuchniach i łazienkach bardzo chętnie wykorzystujemy płytki ceramiczne. Osoby, które teraz zamierzają remontować swoją łazienkę czy też urządzać nową są o wiele lepszej sytuacji niż osoby, które te prace wykonywały 40-50 lat temu. W sklepach wybór płytek jest bowiem ogromny. Jakie płytki możemy kupić?

Popularne rodzaje płytek

W sprzedaży dostępne są płytki ścienne i podłogowe. Do tych pierwszych należy kupowana naprawdę bardzo często glazura. Glazurę można kupić w różnych kolorach i wzorach. Jej zaletą jest to, że bez problemów można utrzymać ją w czystości. Do popularnych płytek podłogowych należy terakota. To również rodzaj płytek dostępnych w różnych kolorach. Terakota to doskonały materiał, gdy chcemy wykończyć płytkami posadzkę w łazience lub kuchni. Rośnie też popularność gresu. Gres jest bardzo twardy, dostępny w bardzo różnych wymiarach. Można go układać nie tylko we wnętrzach, ale również wykańczać posadzki na tarasach, balkonach, w altanach.

Krajowe czy zagraniczne?

Wybór płytek nie ogranicza się tylko do tych, które znajdują się w kolekcjach polskich producentów. Coraz więcej jest sklepów oferujących również płytki zagranicznych firm. Do tych, które cieszą się największym chyba zainteresowaniem należą płytki od hiszpańskich producentów. Trzeba przyznać, że płytki hiszpańskie są naprawdę bardzo ciekawe. Jedną z charakterystycznych cech płytek hiszpańskich jest bardzo wysoka jakość. Hiszpańskie płytki wyróżniają się także niebanalnym wzornictwem i odmiennymi kolorami niż płytki od rodzimych producentów. Płytki od hiszpańskich producentów, na przykład Equipe, występują w kolorze butelkowej zieleni, mocnej czerwieni, odcieniach niebieskiego, pudrowego różu. Equipe kolekcja Artisan to płytki, które w sercach niektórych osób na pewno wzbudzą nostalgię za latami młodości. Hiszpański producent wprowadził na rynek płytki o wymiarach 6,5x20 centymetrów oraz 13,2x13,2 cm. Kafelki znajdujące się w opakowaniu mają różne odcienie. Pod wpływem padających na nie promieni światła czy słońca fantastycznie się mienią. Oryginalność tych płytek podkreślają również nierówne krawędzie. Producent nie zdecydował się poddać ich procesowi rektyfikacji. Prostokątne płytki z kolekcji Artisan dają wiele możliwości aranżacji. Płytki można układać na bardzo różne sposoby. Można je ułożyć w szachownicę, jodełkę lub w cegiełkę. Możliwości aranżacyjne podnoszą płytki kwadratowe. Kompozycje, które powstaną z płytek Artisan mogą być naprawdę wyjątkowe. Wybierając płytki hiszpańskiej firmy Equipe i kolekcję Artisan możemy być pewni, że drugiej takiej łazienki nie będzie. Nasza łazienka będzie jedyna.

Top