• 21 czerwca 2021

Czy remont łazienki zwiększy wartość Twojego domu? To jest świetne pytanie. Zobaczmy, czy możemy na nie odpowiedzieć.

Wydawanie pieniędzy na swój dom może czasami czuć się niekończące. Nawet w nowym domu, zawsze będzie konserwacji i utrzymania, aby dbać o najbardziej cenionych (i drogie!) aktywów.

Jeśli patrzysz na podejmowanie dużych make-overs lub renowacji, ważne jest, aby zrobić swoją pracę domową. Nie ma nic bardziej rozczarowującego i frustrującego niż wydawanie pieniędzy na swój dom i nadmierna kapitalizacja.

Według domain.com.au, jeden z najbardziej zaufanych australijskich stron internetowych nieruchomości, remont łazienki będzie dodać wartość do domu - pod warunkiem, że dokonasz mądrych wyborów. W niedawnym wywiadzie na stronie, Dan Mulcahy, założyciel i dyrektor zarządzający Mulcahy's Construction Group (MCG) w Melbourne, mówi,

"Łazienki to obszar, który kupujący i najemcy wymagają, aby był nowoczesny i aktualny z czystymi i stylowymi urządzeniami i armaturą". Ale, on również ostrzega, że ustalenie budżetu, aby uniknąć nadmiernego kapitalizowania, jest ważne.

Ale skąd wiesz, czy nie przesadzasz z kapitalizacją?

Oto nasze 3 najlepsze wskazówki, aby upewnić się, że remont łazienki dodaje wartość do domu

poznaj swój dom

Myśląc o remoncie łazienki, trzeba najpierw rozważyć styl swojego domu. Czy Twój dom jest współczesny nowoczesny nieruchomości, lub klasyczny charakter wypełnione domku, będzie wpływ na to, co wykończenia i urządzenia będą wymagane do dostarczenia łazienki, która pasuje do domu. A także z Twoim budżetem.

Czy sprzedajesz teraz, czy w przyszłości?

Jest to kluczowa rzecz do rozważenia. Jeśli sprzedajesz raczej wcześniej niż później, trzeba będzie rozważyć, co jeszcze (jeśli w ogóle) robisz do nieruchomości, a zatem gdzie remont łazienki warto zrobić, aby Twój dom bardziej nadaje się do sprzedaży. Nie ma sensu wydawać tysiące na oszałamiającą łazienkę, jeśli reszta domu utknęła w 1970 roku i nie planujesz robić żadnych innych remontów. Jednakże, jeśli twój dom jest dość nowoczesny, ale łazienka jest jeden w time-warp, a następnie przebudowa z pewnością doda wartości.

Ponadto, jeśli nie planujesz sprzedać natychmiast, teraz jest czas, trzeba pomyśleć o tym, jak "na trend" chcesz, aby remont. Chociaż rzeczy, takie jak czarny tapware i okrągłe wanny mogą być stylowe teraz, mogą one bardzo dobrze trzymać znacznik czasu do łazienki powinny trend zanikać w najbliższej przyszłości.

Mieć budżet w umyśle

Kiedy już wiesz, co trzeba wyremontować i swoje plany na przyszłość, to jest czas, aby ustawić swój budżet. Wypracować, czy po prostu trzeba uaktualnić kilka urządzeń, takich jak ekrany prysznicowe i kranów, lub jeśli trzeba zrobić cały remodel pokoju i remont. Ustaw swój budżet odpowiednio. A co najważniejsze; trzymać się go!

Top