• 27 września 2020

 

Opoczno jest polską firmą, która zajmuje się głównie produkcją kafelek. Została ona założona w 1883 roku przez Jana Dziewulskiego oraz Józefa i Władysława Lange. Ich misją było tworzenie płytek podłogowych i ściennych najwyższej jakości.

Płytki podłogowe Opoczno - czyli firma i jej rodzinne korzenie

Pierwsze płytki podłogowe pod marką Opoczno powstały jeszcze przed 1900 rokiem. W tym czasie firma nazywała się zupełnie inaczej - "Dziewulski i Lange", a jej siedzibę stanowiło kilka budynków produkcyjnych. Niemniej jednak już wtedy była to spółka akcyjna. Niewątpliwie produkcja, która ruszyła w firmie była przełomowa od samego początku. Przede wszystkim do tworzenia kafelków używano szlachetnych materiałów, co z całą pewnością w tamtych czasach było bardzo nowoczesne. Drugim przełomowym punktem stały się niezwykle oryginalne kolory. To właśnie dzięki wdrożeniu wielu innowacji firma zyskała sławę międzynarodową. Kafelki wyprodukowane pod marką Opoczno zdobią po dziś dzień podłogi ważnych instytucji takich jak teatry czy kościoły. Warto podkreślić, iż przedsiębiorstwo stale się rozwija, a ponadto uzyskało wiele cennych nagród takich jak Laur Konsumenta czy “Perła Ceramiki UE”.

Remont z Opoczno, czyli płytki podłogowe do wewnątrz i na zewnątrz

Rynek płytek podłogowych jest niezwykle dynamiczny. Wynika to z faktu konieczności rozwoju oraz podążania za coraz to nowszymi technologiami, wzorami, czy też trendami. Z tego powodu do produkcji dobrych kafelków nie wystarczy tylko duże doświadczenie w tej dziedzinie (chociaż bardzo się przydaje), lecz trzeba się także wykazać umiejętnością doboru coraz to nowszych i modniejszych wzorów, tekstur, kolorów, czy wielkości samych płytek. Warto podkreślić, iż Opoczno jest firmą stale podążającą za najnowszymi trendami. Z tego powodu za pomocą kafelek marki Opoczno jesteśmy w stanie urządzić w sposób niezwykle nowoczesny praktycznie całe swoje mieszkanie. Firma ta produkuje również kafelki nadające się do użytku zewnętrznego, które także charakteryzują się nowymi wzorami i kolorami. Z tego powodu można bez problemu wykończyć z ich pomocą takie elementy jak schody, wejścia do domku, czy też basen.

Opoczno Wood Concept

Oczywiście najbardziej widocznymi elementami w mieszkaniu są właśnie materiały wykończeniowe takie jak kafelki. To właśnie dlatego warto zainwestować w jedne z najnowocześniejszych wzorów oraz wybrać najlepszą dla siebie kolekcję. Jedną z bardziej popularnych serii płytek jest Natural Ash Beige powstała na podstawie inspiracji jednym z najciekawszych gatunków drewna wykorzystywanych do aranżacji wnętrz. Drewnem tym jest jesion - idealny wybór dla wszystkich, którzy lubią jasne i świetliste pomieszczenia. Za pomocą tego typu płytek z powodzeniem można stworzyć pomieszczenia w stylu skandynawskim. Warto podkreślić, iż w ramach tej kolekcji firma Opoczno produkuje płytki w dwóch różnych formatach - 15x90 oraz 20x90. Dzięki podłużnemu kształtowi każdej jednej płytki można układać je na różne sposoby - w zależności od pożądanego efektu końcowego. Opoczno Wood Concept to jednak znacznie większe przedsięwzięcie, które skupia w sobie wiele różnych kolekcji drewnopodobnych płytek w bardzo różnych - aż piętnastu - odcieniach.

Top