• 27 września 2020

Płytki ceramiczne to bardzo popularny materiał wykończeniowy na ściany i podłogi. Przez lata stosowano je głównie w łazienkach i kuchniach. Dzisiaj płytki coraz częściej wykorzystywane są także w salonach i sypialniach. Podłoga z ceramicznych płytek to praktyczne rozwiązanie w przypadku ogrzewania podłogowego. Możliwości aranżacyjnych, które dają płytki jest całe mnóstwo. Sprawdzają się zarówno we wnętrzach w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Producenci płytek ceramicznych mają ogromne możliwości ich zdobienia. Płytki są więc coraz bardziej oryginalne. W ofercie polskich sklepów już od dawna dostępne są płytki hiszpańskich producentów. Płytki z Hiszpanii charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania. Często też dostępne są w kolorach, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni. Mocna czerwień, butelkowa zieleń czy granat to kolory, które bardzo często pojawiają się na płytkach rodem z Hiszpanii. Do tego płytki te dostępne są w różnych kształtach, bardzo często są to płytki heksagonalne. Jak je ułożyć – ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

Jakie płytki hiszpańskie wybrać?

Hiszpania jest kraje, który do historii płytek ceramicznych wniósł bardzo wiele. W tym kraju (podobnie zresztą jak w Polsce) jest wielu cieszących się uznaniem i renomą producentów płytek ceramicznych. Wśród nich jest firma Realonda. Produkcją płytek ta znana hiszpańska marka zajmuje się niemal 80 lat. Design płytek Realonda jest ponadczasowy i tak piękny, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Niezwykle  ciekawa jest Realonda kolekcja Eiffel. Kolekcja składa się z 4 płytek o wymiarach 44x44 cm. Do wyboru są aż 4 wersje kolorystyczne. Powierzchnia płytek otrzymała błyszczące wykończenie. Tym, co wyróżnia kolekcje Eiffel spośród innych są metalicznie połyskujące reliefy. Symetryczna nieregularność jest ich kolejnym wyróżnikiem. Hiszpanie pracujący dla Realonda stworzyli płytki dla prawdziwych koneserów, którzy zależy na stworzeniu niepowtarzalnego, wyjątkowego i oryginalnego wnętrza. Płytki można układać nie tylko we wnętrzach, nadają się także na zewnątrz.

Zalety płytek ceramicznych

Osób, które są zwolennikami wykańczania ścian i podłóg płytkami ceramicznymi jest całe mnóstwo. Płytki mają bowiem mnóstwo zalet. Przede wszystkim są one bardzo łatwe do utrzymani w czystości. Jeśli nie chcemy tracić mnóstwa czasu na odkurzanie i szorowanie, to płytki ceramiczne są dobrym wyborem. Do tego producenci płytek proponują nam coraz bardziej ciekawe płytki. Są więc nie tylko praktyczne, ale także dekoracyjne.

Rolą płytek ceramicznych jest ochrona ścian i podłóg w kuchniach oraz łazienkach przed wsiąkaniem wilgoci. Współczesne płytki pełnią jeszcze jedną funkcję: dekoracyjną. Możliwości aranżacyjne, które dają są olbrzymie.

Top