• 14 kwietnia 2021

Trendy w dekoracji wnętrz rzadko kiedy są zarówno modne jak i funkcjonalne - do tej pory. Minimalizm i uniwersalne wzornictwo to obecnie dwa z najgorętszych trendów w dekoracji wnętrz. Podczas gdy te dwa nie są dokładnie takie same, te style mają wiele elementów wspólnych, które zwiększają oba style. Płytka ceramiczna czyste linie, łatwość utrzymania i wszechstronność projektu uczynić go kluczowym wyborem materiału zarówno w minimalizmie i projektowaniu uniwersalnym.

Czym jest projektowanie uniwersalne?

Uniwersalna konstrukcja (UD) opisuje obszar, który został zaprojektowany tak, aby był dostępny dla wszystkich. W domu oznacza to, że każda przestrzeń powinna być dostępna dla ludzi w każdym wieku i o różnych możliwościach.

Prostym przykładem UD w akcji jest twój plan piętra. Masz wąskie korytarze, strome schody lub drzwi z wargami progowymi na podłodze? To wszystko jest uciążliwe dla płynnego ruchu, szczególnie dla wózków inwalidzkich, spacerowiczów i każdego, kto może potrzebować pomocy w poruszaniu się po domu. Dom o uniwersalnym wzornictwie ma otwarte pomieszczenia, szerokie schody z dwiema bezpiecznymi poręczami i mniej otworów drzwiowych.

UD nigdy nie wyjdzie z mody; trend ten zyskuje na popularności, a kluczową ideą stojącą za UD jest design, który pasuje do potrzeb dostępności teraz i w przyszłości, niezależnie od tego, czy zmienią się Twoje możliwości, czy zmienią się mieszkańcy Twojego domu. Ponadto, elementy UD odzwierciedlają bardzo pożądaną czystą i zorganizowaną estetykę, czyniąc uniwersalne wzornictwo równie pięknym jak funkcjonalnym (z pewnością jest to okazja do zwiększenia wartości Twojego domu).

Zrozumienie trendu minimalistycznego

Minimalizm jest dokładnie tym, jak to brzmi - używać mniej w domu. Jak osiągnąć minimalistyczny wygląd? Stosując politykę one in, one out. Zwolennicy minimalizmu mówią, że za każdy przedmiot, który wnosisz do domu, powinieneś usunąć jeden przedmiot. Im większy przedmiot usuwasz, tym lepiej.

Celem jest zminimalizowanie bałaganu w twoim domu, przy jednoczesnym zwróceniu większej uwagi na to, co nabywasz. Innym celem minimalizmu jest położenie nacisku na jakość nad ilością. Inwestując w produkt wysokiej jakości, można rzeczywiście zmniejszyć swoje długoterminowe wydatki, biorąc pod uwagę, że produkt wysokiej jakości będzie przewyższać mniej kosztowną opcję.

Inne rady dotyczące minimalizmu to: Zmniejszyć przestrzeń do przechowywania lub połączyć przechowywanie z meblami, aby wykorzystać jak najmniej miejsca.

Utrzymywać powierzchnie z dala od bałaganu.

Utrzymuj rzeczy proste - mniej to mniej poduszek i pamiątek do rzucania i wybierz kilka kluczowych kolorów do dekoracji.

Używaj neutralnych, stonowanych kolorów na ścianach i podłodze, aby stworzyć świeży, czysty wygląd, który inspiruje spokojne uczucie. Używaj ograniczonych tekstur lub wzorów, aby dodać głębi i charakteru pomieszczeniom.

Zastosowanie zasad UD i minimalizmu w Twoim projekcie HomeUniversal i minimalizmu z łatwością idą w parze. Na przykład, uniwersalne wzornictwo sugeruje, że szafki dolne pod zlewozmywakami można zdejmować lub wyjmować, co pozwala osobom na wózkach inwalidzkich na łatwiejsze korzystanie z nich. Zdejmując szafki dolne, podążysz również za minimalistycznym trendem polegającym na usuwaniu przestrzeni do przechowywania (dzięki czemu masz mniej miejsc do gromadzenia rzeczy).

Innym przykładem jest uniwersalne wzornictwo i minimalizm, które wymagają niezabrudzonych powierzchni, szczególnie wokół umywalek i urządzeń. W przypadku UD, niezajęte powierzchnie oznaczają, że nie ma nic, co mogłoby utrudnić dostęp do nich. W przypadku minimalizmu, niezajęte powierzchnie zapewniają czystą linię wzroku, a także mniej przedmiotów obciążających umysł.

Gdy zaczniesz aktualizować swój dom tak, aby spełniał standardy jednego z tych stylów, zobaczysz, jak naturalne jest wdrażanie drugiego. Rezultatem jest wspaniały, funkcjonalny dom, który zapewnia spokój ducha na więcej niż jeden sposób.

Otwórz swoje pokoje

Otwarta przestrzeń koncepcyjna odzwierciedla zarówno minimalizm, jak i uniwersalny design.

Należy wziąć pod uwagę, że mniej znaczy więcej i że bariery mogą utrudniać swobodny przepływ. Czy naprawdę potrzebujesz ściany oddzielającej wejście i główne pomieszczenie? Usuwanie nienośnych ścian i drzwi otwiera pokoje, rysuje oko dalej przez przestrzeń i sprawia, że twój dom czuje się większy niż jest w rzeczywistości.

Mniej miejsca na ścianie oznacza również mniej pustej przestrzeni, którą trzeba wypełnić obrazami, meblami i innymi dekoracjami (minimalizm). Kiedy kładziesz nacisk na materiały wysokiej jakości, aby podkreślić główne pomieszczenia, płytki ceramiczne są ponadczasową opcją dla dużych, otwartych przestrzeni i mają niższy koszt cyklu życia niż inne mniej trwałe materiały używane do podłóg.

Gdy spotykają się dwa różne rodzaje podłóg, często tworzą jeden próg lub wargę. Jednym ze sposobów na usunięcie tego rodzaju barier jest zastosowanie jednego typu podłogi w całym domu. Płytka ceramiczna jest idealna do ciągłych podłóg, ponieważ posiada zalety funkcjonalne, które pozwalają na zastosowanie jej w każdym pomieszczeniu, od kuchni, poprzez salon i łazienkę, a nawet do pomieszczeń mieszkalnych na zewnątrz. Użycie tej samej podłogi w tych pomieszczeniach eliminuje niepotrzebne progi i tworzy piękne poczucie ciągłości w całym domu.

Declutter Your Kitchen

Kuchnie są podatne na bałagan. Ekspresy do kawy, tostery, kuchenki mikrofalowe, naczynia i inne tego typu urządzenia zazwyczaj siedzą na blatach przez cały dzień. Nawet przy dużej ilości miejsc na blacie kuchennym, zwykłe przedmioty kuchenne mogą sprawić, że kuchnia będzie wyglądać na zajętą. Nawet przy dużej ilości miejsca na blacie kuchennym, zwykłe przedmioty kuchenne mogą sprawić, że kuchnia będzie wyglądać na zajętą. Nawet przy dużej ilości przechowywanych przedmiotów, zwykłe przedmioty kuchenne mogą sprawić, że kuchnia będzie wyglądać na zajętą. Zmniejszenie przestrzeni do przechowywania jest nieodłącznym elementem minimalizmu, ponieważ zmusza do pozbycia się niepotrzebnych przedmiotów. Kiedy już ograniczysz przedmioty, osiągniesz również uniwersalną koncepcję projektowania. UD sugeruje, abyś miał otwartą damę, dzięki której będziesz mógł się utrzymać podczas manewrowania wokół kuchni. W mniejszych kuchniach, gdzie mobilność jest już trudniejsza, dekluteryzacja ogromnie pomaga.

W kuchniach UD płytka jest popularnym materiałem na odpryski, damę i podłogi. Płytka ceramiczna jest nie tylko długotrwała i trwała (produkt wysokiej jakości), ale także ognioodporna, wodoodporna i odporna na plamy - wszystkie codzienne zagrożenia w kuchniach. W przypadku rozlania, kafelki można często czyścić tylko wodą (co upraszcza środki czystości). Uniwersalne kalifornijskie standardy projektowania sugerują również następujące standardy: Kuchnia jest łatwo dostępna z dużą ilością otwartej przestrzeni. Zlewozmywaki mają 4 stopy pustej przestrzeni wokół lady i korzystają z dźwigni sterujących.

Urządzenia mają 4 stopy wolnej przestrzeni wokół nich. Wyłączniki światła są umieszczone 4 stopy nad ziemią, a gniazda zasilania 15 cali nad ziemią.

Lady powinny mieć dodatkowe 18 cali wolnej przestrzeni do krojenia żywności.

Odświeżaj łazienkę

Ta łazienka jest doskonałym przykładem na to, że minimalizm i płytki pięknie ze sobą współpracują, a wszystko to przy zachowaniu standardów UD. Prysznice typu Curbless są reprezentatywne dla uniwersalnego wzornictwa, ponieważ nie mają progu do wejścia. Płytki ceramiczne mają również właściwości antypoślizgowe, co zapewnia bezpieczne opcje dla pryszniców curbless.

Dachówka jest również stosowana na ścianach tego prysznica, co jest wspólne zarówno dla wartości estetycznych, jak i funkcji materiału. Płytka ceramiczna jest odporna na bakterie, pleśń i pleśń, trzy problemy, z którymi regularnie borykają się wilgotne pomieszczenia, takie jak łazienki. Płytka ceramiczna może również służyć jako jedyny materiał powierzchniowy w łazience, ponieważ może być stosowana na podłodze, ścianach, blatach, a nawet na suficie! Użycie spójnego materiału w pomieszczeniu jest idealne dla minimalizmu. Płytka o marmurowym wyglądzie zastosowana na podłodze i ścianach w tej łazience odbija światło i rozjaśnia pomieszczenie.

Uniwersalne standardy projektowania w Kalifornii sugerują, że co najmniej jedna łazienka (najlepiej łazienka na głównej podłodze) obejmuje te elementy: Walk-in/roll-in wanny lub prysznice (takie jak curbless prysznic) Regulowana głowica prysznicowa, deszczownica lub prysznic parowy dla dostępnościGrab bary w pobliżu prysznicaDuży, niezagracane blaty, które są co najmniej 4 stopy szerokości i nie za wysoko od ziemiA 4- na 6 stóp otwartej przestrzeni do manewrowania.

Baterie z dźwignią do prysznica i umywalek

Wokół domu

Jednym z największych tematów tabu zarówno dla minimalizmu jak i UD jest układanie dywaników na podłodze, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak salony i kuchnie. Dywany mogą zbierać kurz i alergeny oraz stanowić zagrożenie potknięciem się - wszystko to jest również powodem, dla którego uniwersalny design sugeruje porzucenie wykładziny na rzecz innych opcji podłogowych. Ceramiczne płytki są trwałym i odpornym na zarysowania materiałem, więc nie potrzebujesz dywaniki, aby chronić ją przed meblami lub ruchem pieszym. Płytka ceramiczna zapewnia również powierzchnię, która jest łatwiejsza w użyciu z wózkami inwalidzkimi i pieszymi i wymaga znacznie mniej konserwacji niż dywany lub wykładziny. Jeżeli zdecydujesz się na podłogę z płytek ceramicznych, uniwersalne standardy projektowania sugerują również użycie dużych płytek w celu zmniejszenia ilości linii fug, co ułatwi pracę osobom na wózkach inwalidzkich lub spacerującym.

Dachówka jest również wszechstronna w wyglądzie i stylu. Na przykład, płytki o wyglądzie drewna wizualnie przypominają drewno, ale posiadają zalety płytki ceramicznej. Płytki ceramiczne są dostępne w nieskończonej gamie kolorów, kształtów, stylów i wzorów (w tym opcje niestandardowe), dzięki czemu można stworzyć jedyną w swoim rodzaju przestrzeń.

Znajdź pilota Harmony w swoim domu

Właściciele domów, którzy przyjmują minimalistyczne podejście, mówią, że "mniej znaczy więcej" pomaga im znaleźć harmonię w domu. Im mniej masz w domu, tym mniej musisz się martwić.

W miarę jak ludzie nadal będą przyjmować uniwersalne wzornictwo i minimalizm, domy budowane dla tych trendów będą zyskiwać na popularności. Trwałość płytki w utrzymaniu sprawia, że jest ona popularnym materiałem dla tych stylów - które podkreślają koncepcje ułatwiające życie - i teraz jest to idealny moment, aby objąć jedną (lub obie) z nich w Twoim domu!

Top