• 15 lipca 2024

W tym tygodniu trend płytek zbiega się z równonocą wiosenną i nie bez powodu: to kwiaty i liście! Ten wygląd pączkuje w całym Instagramie, a my dzielimy się naszymi ulubionymi przykładami.

Ręcznie malowana płytka kwiatowa

Kiedy myślisz o kwiatowym kafelku, prawdopodobnie wyobrażasz sobie coś bardzo bliskiego temu ręcznie malowanemu kafelkowi, który przenosi cię w inny czas i do innego kraju.

Ten wzór jest piękny jak nigdy dotąd i wyglądałby olśniewająco jak kuchnia czy łazienka. Wybierz odważniejsze kolory, aby uzyskać bardziej efektowny wygląd, lub delikatne odcienie, aby uzyskać coś delikatniejszego, np. płytkę po prawej stronie.

Płytka Flora i Fauna Slab

Nie ma co do tego wątpliwości - ten botaniczny wygląd kwiatów to naprawdę płytki ceramiczne.

Chociaż można założyć, że ta powierzchnia ściany jest tapetą, to nie jest. Panele/płyty porcelanowe pozwalają producentom na tworzenie - i dekorowanie - bardzo dużych płytek.

I to też dobrze, bo choć odpryski wody ze zlewu mogą uszkodzić tapetę, to nie szkodzą wodoodpornej płytce ceramicznej.

Kapryśna ściana z płytek kwiatowych i liściastych

Jeśli lubisz szkicować podczas snu, te ściany z płytek będą wyglądać bardzo znajomo.

Taki kapryśny projekt sugeruje roztargniony rysunek lekką ręką, a ponieważ materiał jest płytą ceramiczną, nie ma potrzeby martwić się o "zabarwienie w obrębie linii (fugi)". Rezultatem jest żartobliwy wygląd, który dodaje powietrza relaksu tej pięknej, mistrzowskiej łazience.

Współczesna płyta z kwiatem lotosu (Lotus Flower Tile)

Aby uzyskać czysty, nowoczesny wygląd, weź pod uwagę ten wzór płytek z kwiatami lotosu.

Jest coś wizualnie satysfakcjonującego w powtarzającym się, ciągłym wzorze, tak skutecznie wykonanym, że trudno powiedzieć, że jest to wiele płytek. Na pewno nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby patrzeć na tę kojącą ścianę podczas moczenia w wannie.

3D Kwiatowa Płytka

Płytka ceramiczna przenosi powierzchnie na inny poziom - dosłownie - za pomocą trójwymiarowych, wzorzystych płytek.

Płytka ta łączy w sobie antyczny wygląd ręcznego rzeźbienia z nowoczesnym graficznym wzorem kwiatowym. Wyobraź sobie tę wyjątkową płytkę w kuchni przydomowej lub na zewnętrznym patio.

Living (Tile) Wall Glass Mosaic

Ogrody pionowe i żywe mury są obecnie modne i dają miłośnikom ogrodów możliwość przekształcenia swoich roślin w dzieła sztuki.

Nasza ostatnia funkcja zawiera w sobie ten innowacyjny trend do stworzenia absolutnie urzekającej szklanej mozaiki "żywej" ściany z płytek. Zastosowanie różnych kształtów i kolorów sprawia, że każdy liść wyróżnia się na tle innych.

Co jest najlepsze w tej żywej ścianie z płytek? Nie musisz jej podlewać (ale jeśli to zrobisz, nie zaszkodzi płytce ceramicznej) i jest trwała - podobnie jak popularność kwiatów i liści w trendach dekoracyjnych w historii.

Top