• 27 września 2020

Urządzając swoje wnętrza, szczególnie kuchnie i łazienki, stawiamy na sprawdzone przez lata materiały wykończeniowe. Do takich sprawdzonych materiałów, których popularność nie mija należą płytki ceramiczne. Co ciekawe, od kilku lat płytki ceramiczne pojawiają się także w innych pomieszczeniach. Chętnie wybieramy je także do sypialni i salonów. Dzisiaj mamy naprawdę w czym wybierać, jeśli chodzi o płytki ceramiczne. Możemy je kupić w małych i dużych sklepach stacjonarnych, ale także w internetowych. Do wyboru mamy płytki rodzimych producentów. Nie brakuje także płytek sprowadzanych z importu. Wśród zagranicznych płytek popularnością cieszą się te sprowadzane z Hiszpanii. Płytki hiszpańskie wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania i stylem, który zachwyci najbardziej wymagające osoby. Wśród hiszpańskich płytek do wyboru są między innymi płytki gresowe. Co warto wiedzieć o gresie?

Zalety gresu

Gres to rodzaj obecnie bardzo popularnych płytek na podłogi. Wyróżnia się on większą twardością i mniejszą nasiąkliwością. Właściwości te sprawiają, że świetnie sprawdza się w łazienkach. Gres dostępny jest w kilku rodzajach, wśród nich jest innymi cieszący się największą obecnie popularnością gres porcelanowy. Produkowany jest z glinki najwyższej jakości. Płytki gresowe są bardzo odporne na działanie środków chemicznych, są także odporne na zmiany temperatury. Gres szkliwiony jest kolejnym rodzajem gresu. Występuje w największej gamie kolorystycznej. Wyróżnia się również bardzo interesującym wzornictwem. Jest niemal nienasiąkliwy, nadaje się więc do układania nie tylko we wnętrzach, ale także na tarasach i balkonach.

Dla tych, którzy szukają oryginalnych rozwiązań do swojego domu

Od dłuższego już czasu pojawiają się w sklepach płytki ceramiczne, które imitują naturalne materiały na przykład kamień czy drewno. Szczególnie dużo osób interesuje się płytkami ceramicznymi drewnopodobnymi. Osoby, które szukają takich właśnie płytek powinny zwrócić uwagę na Halcon kolekcja Atelier. Są to płytki gresowe wyprodukowane przez jednego ze znanych hiszpańskich producentów płytek. Płytki należące do kolekcji Atelier bardzo udanie imitują naturalne deski podłogowe. W pierwszej chwili trudno jest zorientować się, że podłoga nie jest ułożona z desek, ale z płytek ceramicznych. Płytki z kolekcji Atelier dostępne są w 4 wersjach kolorystycznych. Ich powierzchnia odporna jest na ścieranie. Płytki te świetnie pasują do wnętrz urządzonych w bardzo różnych stylach. W zależności od dodatków będą doskonale prezentowały się zarówno w rustykalnie, jak i w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Płytki Halcon z kolekcji Atelier mają wymiary 23,3x120 cm. Są nierektyfikowane. Można układać je także na tarasie.

Top